Avagy: a világnak kell a spanyolviasz
Valószínűleg a fenti analógia mentén juthattak el a Garçon Wines (nagyon) kreatív tervezői az abszolút hiánypótló, lapos borosüveg megalkotásához. Ami elsőre lehet, hogy csupán jópofának, modernnek és formabontónak tűnik, de ha jobban megismerjük a mögötte meghúzódó koncepciót, akkor rádöbbenünk, hogy egész egyszerűen káprázatos. A díjnyertes lapos borosüvegek bizony nem véletlenül hoztak nemzetközi szintű elismerést a brit vállalatnak! Olyan médiumok kapták fel ezt az újítást, mint a Reuters, a The Guardian, a Forbes, a BBC, vagy éppen a CNN.
Hogy miért? Mutatjuk!
Környezetbarát és törhetetlen
Ez a kecses, elegáns palack 100%-ban újrahasznosított PET alapanyagból készül, és szintén 100%-ban újrahasznosítható. Így a használata során gyakorlatilag nem keletkezik hulladék. Emellett, a polietilén –szemben a nagyon is szeszélyes, sérülékeny üveggel–minden körülmények között törhetetlen. Ebből kifolyólag a forgalmazóknak a szállítmány esetleges sérülésétől sem kell tartaniuk. (Persze a megfelelő borszállító doboz a klasszikus borosüvegnek is maximális védelmet nyújt.)
Helytakarékos és könnyű
A lapos kialakításnak köszönhetően 40%-kal kevesebb helyet foglal a szállítás során. Tíz darabos kiszerelésben 1040 palack fér egy raklapon, míg a hagyományos borosüvegből mindössze 456 darab. A magas szintű helykihasználás pedig jelentősen csökkenti a logisztikai költségek mellett a szállítás során keletkező szén-dioxid kibocsátást is: 50 000 palack szállításához hagyományos borosüveg esetén 5 járműre, míg a lapos borosüveg esetén mindössze 2 járműre van szükség. Ráadásul 87%-kal könnyebb az üvegnél.
Formatervezett, innovatív, fenntartható
Szívből gratulálunk az alkotóknak ehhez a kiváló startuphoz, és bízunk benne, hogy kiváló hazai borászaink is hamarosan felfedezik a lapos borospalackban rejlő lehetőségeket!
Az alábbi gombra kattintva megtekintheted térkitölő- és csomagolóanyagainkat!